Jobs In Assam: এছ.এছ.চি. অনুবাদক (Translator) নিযুক্তি 2022 – জে.এইচ.টি., জুনিয়ৰ অনুবাদক আৰু এছ.এইচ.টি. খালী পদ

  • India

Website Staff Selection Commission

Staff Selection Commission

Staff Selection Commission (SSC).
Last Date: 04/08/2022.

Staff Selection Commission (এছ.এছ.চি.) ভাৰত চৰকাৰৰ বিভিন্ন মন্ত্ৰালয়/বিভাগ/সংগঠনৰ বাবে কনিষ্ঠ হিন্দী অনুবাদক, কনিষ্ঠ অনুবাদক আৰু জ্যেষ্ঠ হিন্দী অনুবাদকৰ গ্ৰুপ ‘বি’ অ-ৰাজপত্ৰিত পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এক নিযুক্তি অধিসূচনা প্ৰকাশ কৰিছে। আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে ইয়াত অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে।

1. কেন্দ্ৰীয় সচিবালয়চৰকাৰী ভাষা সেৱাত কনিষ্ঠ অনুবাদক (চিএছওএলএছ)
দৰমহা: স্তৰ-6 (35400-112400 টকা)

2. মেচৰ ৰেলৱেত কনিষ্ঠ অনুবাদক (ৰেল ৱে ব’ৰ্ড)
দৰমহা: স্তৰ-6 (35400-112400 টকা)

3. সশস্ত্ৰ বাহিনীৰ মুখ্য কাৰ্যালয়ত কনিষ্ঠ অনুবাদক (এএফএইচকিউ)
দৰমহা: স্তৰ-6 (35400-112400 টকা)

4. জেটি/জেএইচটিৰ বাবে ডিঅ’পি এণ্ড টিৰ মডেল আৰআৰ গ্ৰহণ কৰা অধীনস্থ কাৰ্যালয়ত কনিষ্ঠ অনুবাদক (জেটি)/ কনিষ্ঠ হিন্দী অনুবাদক (জেএইচটি)।
দৰমহা: স্তৰ-6 (35400-112400 টকা)

5. কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ বিভিন্ন মন্ত্ৰালয়/ বিভাগ/ কাৰ্যালয়ত জ্যেষ্ঠ হিন্দী অনুবাদক
দৰমহা: স্তৰ-7 (44900-142400 টকা)

পোষ্টৰ সংখ্যা: সময়ৰ সৈতে আপডেট কৰিব লাগিব

বয়সৰ সীমা: 01-01-2022 তাৰিখত 18 ৰ পৰা 30 বছৰ অৰ্থাৎ 02-01-1992-ৰ আগতে নহয় আৰু 01-01-2004-ৰ পিছত নহয় জন্ম হোৱা প্ৰাৰ্থীসকল আবেদন কৰিবলৈ যোগ্য।

বয়সৰ ৰেহাই: শ্ৰেণী অনুসৰি বয়সৰ শিথিলতা তলত উল্লেখ কৰা অনুসৰি।

# অনুসূচীত জাতি/ জনজাতি: 5 বছৰ
# অবিচি: 3 বছৰ
# পিডব্লিউডি (অসংৰক্ষিত): 10 বছৰ
# পিডব্লিউডি (অবিচি): 13 বছৰ
# পিডব্লিউডি (এছচি/এছটি): 15 বছৰ

শিক্ষাগত অৰ্হতা:

পোষ্ট 1 ৰ পৰা 4:

বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে ইংৰাজীৰ সৈতে হিন্দীত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী;
বা
হিন্দীক বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে ইংৰাজীত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতক‟োত্তৰ ডিগ্ৰী;
বা
হিন্দী বা ইংৰাজীৰ বাহিৰে আন যিকোনো বিষয়ত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী, হিন্দী মাধ্যম আৰু ইংৰাজী বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে;

বা
হিন্দী বা ইংৰাজীৰ বাহিৰে আন যিকোনো বিষয়ত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী, ইংৰাজী মাধ্যম আৰু হিন্দী ক বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে;
বা
হিন্দী বা ইংৰাজীৰ বাহিৰে আন যিকোনো বিষয়ত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী, হিন্দী আৰু ইংৰাজী বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা দুয়োটাৰ যিকোনো এটা পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে আৰু আনটো ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে
আৰু
হিন্দীৰ পৰা ইংৰাজীলৈ অনুবাদত স্বীকৃত ডিপ্লোমা বা প্ৰমাণপত্ৰ পাঠ্যক্ৰম আৰু ইয়াৰ বিপৰীতে বা দুবছৰ‟ হিন্দীৰ পৰা ইংৰাজীলৈ অনুবাদৰ কামৰ অভিজ্ঞতা আৰু ইয়াৰ বিপৰীতে ভাৰত চৰকাৰ প্ৰতিষ্ঠানকে ধৰি কেন্দ্ৰীয় বা ৰাজ্য চৰকাৰৰ কাৰ্যালয়ত।

পোষ্ট 5:

বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে ইংৰাজীৰ সৈতে হিন্দীত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী;
বা
হিন্দীক বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে ইংৰাজীত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ স্নাতক‟োত্তৰ ডিগ্ৰী;
বা
হিন্দী বা ইংৰাজীৰ বাহিৰে আন যিকোনো বিষয়ত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী, হিন্দী মাধ্যম আৰু ইংৰাজী বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে;
বা
হিন্দী বা ইংৰাজীৰ বাহিৰে আন যিকোনো বিষয়ত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী, ইংৰাজী মাধ্যম আৰু হিন্দী ক বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে;

বা
হিন্দী বা ইংৰাজীৰ বাহিৰে আন যিকোনো বিষয়ত স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ‟ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰী, হিন্দী আৰু ইংৰাজী বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে বা দুয়োটাৰ যিকোনো এটা পৰীক্ষাৰ মাধ্যম হিচাপে আৰু আনটো ডিগ্ৰী পৰ্যায়ত বাধ্যতামূলক বা বৈকল্পিক বিষয় হিচাপে
আৰু
হিন্দীৰ পৰা ইংৰাজীলৈ অনুবাদত স্বীকৃত ডিপ্লোমা বা প্ৰমাণপত্ৰ পাঠ্যক্ৰম আৰু ইয়াৰ বিপৰীতে বা তিনি বছৰ‟ হিন্দীৰ পৰা ইংৰাজীলৈ অনুবাদৰ কামৰ অভিজ্ঞতা আৰু ইয়াৰ বিপৰীতে ভাৰত চৰকাৰ প্ৰতিষ্ঠানকে ধৰি কেন্দ্ৰীয় বা ৰাজ্য চৰকাৰৰ কাৰ্যালয়ত।

আবেদন মাচুল:

# সাধাৰণ/ অ’বিচি: 100/- টকা
# অনুসূচীত জাতি/ অনুসূচীত জনজাতি/ মহিলা/প্ৰাক্তন সৈনিক: শূন্য
# পৰিশোধ মোড: ডেবিট/ ক্ৰেডিট কাৰ্ড/এছবিআই চালান/এছবিআই নেট বেঙ্কিংৰ জৰিয়তে

এছ.এছ.চি. নিযুক্তিৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব?

আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে অফিচিয়েল এছএছচি নিযুক্তি পৰ্টেললৈ গৈ এই খালী পদৰ বাবে অনলাইন আবেদন কৰিব পাৰে। প্ৰাৰ্থীসকলে অনলাইন আবেদন কৰিবলৈ তলত উল্লেখ কৰা পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰিব পাৰে।

# তললৈ স্ক্ৰ’ল কৰক, গুৰুত্বপূৰ্ণ ৱেব-লিংক শাখালৈ যাওক।

# “অনলাইন এপ্লিকেচন”ত ক্লিক কৰক আৰু পঞ্জীয়ন প্ৰক্ৰিয়া টো সম্পূৰ্ণ কৰক।

# পৰৱৰ্তী পৰ্যায়ত, “অনলাইন এপ্লিকেচন” লিংক আৰু লগইনত ক্লিক কৰক।

# আপোনাৰ সকলো ব্যক্তিগত আৰু শৈক্ষিক বিৱৰণ পূৰণ কৰক আৰু প্ৰয়োজনীয় নথিপত্ৰ আপলোড কৰক।

# শেষত, আপোনাৰ শ্ৰেণী অনুসৰি আবেদন মাচুল পৰিশোধ কৰক আৰু প্ৰপত্ৰখন দাখিল কৰক।

# আৱেদন প্ৰপত্ৰৰ পৰা প্ৰিণ্ট আউট ল’বলৈ নাপাহৰিব।

এছ.এছ.চি. অনুবাদক নিযুক্তি 2022-ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ

# অনলাইন আবেদন দাখিল কৰাৰ আৰম্ভণি তাৰিখ: 20 জুলাই 2022
# অনলাইন আবেদন দাখিলৰ অন্তিম তাৰিখ: 4 আগষ্ট 2022
# কম্পিউটাৰ আধাৰিত পৰীক্ষাৰ সময়সূচী: অক্টোবৰ, 2022

Important Web-Links of SSC Recruitment

Online Application Registration | Login
Advertisement Details Click Here
Official Website
Click Here

To apply for this job email your details to abhijitchutia22@gmail.com

Scroll to Top